Higiena tatuazu


Jeżeli już się zdecydowaliście na wykonanie tatuażu jest kilka bardzo ważnych spraw, o których powinniście pamiętać. Przede wszystkim zanim udacie się do studia zasięgnijcie opinii o pracującym tam artyście: czy jego prace są na dobrym poziomie technicznym oraz artystycznym.

Dobrze jeśli macie możliwość oceny jego prac bezpośrednio na skórze, jeśli nie to zawsze żądajcie fotografii, lub też rysunków. Jeśli się stwarza wam jakiekolwiek problemy powinno to wzbudzić waszą nieufność. Pamiętajcie macie prawo do rzetelnej obsługi.

W studiu zwracajcie uwagę na estetykę pomieszczenia, oraz czy artysta jest czysty i schludny- jeśli ktoś nie dba o swój wygląd zewnętrzny również nie będzie dbał o higienę i sterylność w studiu. Pamiętajcie nie krępujcie się zapytać o wszystko co was interesuje: Higiena Radość z posiadanego tatuażu może zepsuć przypadkowe zarażenie różnymi chorobami. Oprócz prawidłowej pielęgnacji świeżego tatuażu również wykonujący musi zadbać o podstawowe zasady higieny. Poniższe punkty pozwolą wam sprawdzić i zorientować się czy tatuaż wykonywany jest zgodnie z zasadami aseptyki. Jeśli zauważycie jedno z poniższych zjawisk, lepiej zrezygnujcie z danej usługi. Wybieraj swój motyw bardzo uważnie i z zastanowieniem. Pamiętaj nie może to być pochopna decyzja podjęta na komuś złość lub motyw który bawi ciebie dwa dni, a resztę życia doprowadza do szału (tak jest w przypadku koszmarnych diabełków i delfinków). Najlepiej jeśli odwiedzisz studio kilka razy, tak że decyzja jest podjęta na spokojnie nie w przypływie chwilowej emocji.
Pamiętaj, jeśli masz swój jedyny motyw oraz termin- musisz dostosować się do kilku wskazań:
Warto dowiedzieć się co należy zrobić PO wykonaniu tatuażu

Po wykonaniu tatuażu musisz spełnić kilka wymogów- dzięki temu twój tatuaż pozostanie bardzo długo w dobrej kondycji. Różni artyści stosują różne techniki zabezpieczania świeżego tatuażu- opatrunki z gazy, jałowego papieru, bandaże lub też niczego nie stosują wychodząc z założenia, że najlepszym lekarstwem jest świeże powietrze.

Osobiście używamy foli (specjalne opatrunki) dzięki której krew ze świeżej rany wypływa bardzo intensywnie- nie krzepnąc. Po około dziesięciu godzinach usuwamy folię (folię używamy tylko przez pierwszy okres), przemywamy ranę zmywając resztki zakrzepłej krwi i osuszamy tatuaż jałowym gazikiem.

Mikroskopijne nakłucia zamykają się samoistnie i tatuaż przestaje krwawić. Dzięki temu na powierzchni tatuażu nie tworzy się olbrzymi strup- tylko cienka warstewka, która powinna odpaść po kilku dniach.

Do przemywania nie należy używać perfumowanych mydeł ani płynów do kąpieli. Woda powinna być letnia. Zabronione jest dotykanie świeżej rany brudnymi rękami lub przez osoby trzecie oraz eksponowanie świeżego tatuażu na otwartym powietrzu. Już pierwszego dnia można posmarować tatuaż kremem gojącym (n.p.ALANTAN KREM). Nie nakładać zbyt grubej warstwy- tylko cienki filterek. Do rany musi dochodzić świeże powietrze.

Przez pierwsze dwa dni formuje się strupek- musisz zachować szczególną ostrożność. Używaj luźnej, nie obcierającej odzieży- w mieszkaniu najlepiej noś swój tatuaż odkryty. Bądź ostrożny i staraj się nie zadrapać strupka- unikaj sportów kontaktowych (piłka nożna, ręczna, boks).

W tym okresie musisz zrezygnować również z pływania, sauny oraz opalania na słońcu i w solarium. Nie przesadzaj również z kąpielą w wannie- szybki prysznic nie powinien rozmoczyć strupka. Do długich kąpieli oraz pływania możesz powrócić po odpadnięciu strupka.

Niestety kąpieli słonecznych możesz używać dopiero wtedy gdy tatuaż pokryje się nową skórą. Najlepiej to stwierdzić patrząc na skórę pod światło- jeśli się błyszczy i widoczne są nadal malutkie blizny musisz poczekać. Pamiętaj jeśli posiadasz bardzo świeży tatuaż nie możesz pić alkoholu.

W tej przymusowej abstynencji musisz pozostać przez dwa do trzech dni po wykonaniu tatuażu, dlatego nie daj się skusić namowom koleżanek i kolegów do oblania takiej okazji. Po odpadnieciu strupka zrezygnuj z kremu gojącego i zacznij używać kremu nawilżajacego lub zwykłej wazeliny.Po całkowitym wygojeniu około dwóch miesięcy możesz pielęgnować tatuaż olejkiem migdałowym.
2007 © Studio tatuażu Tattoo Jokers